Motoryzacja online

ciekawy portal tematyczny!

04
wrz

Niebezpieczne polskie drogi

Niebezpieczne polskie drogi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (12)Dla przeciętnego kierowcy pochodzącego z Europy Zachodniej, polskie drogi charakteryzuje zbyt niska jakość, żeby się po nich komfortowo poruszać. Przejazd przez okolice mniejszych miejscowości i wsi wiąże się często z dużą irytacją wywołaną nieustannym podskakiwaniem i chwianiem się samochodu na wybojach i innych nierównościach dróg. Nieco lepsza sytuacja dotyczy autostrad, ale tych nie ma w kraju aż tak dużo, by tylko na ich podstawie wnioskować o ogólnej jakości nawierzchni.
Podejmowane remonty mają możliwość zmiany negatywnego nastawienia zagranicznych kierowców, ale na pewno minie jeszcze sporo czasu, aż polskie drogi dorównają europejskim standardom. Niewątpliwie główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak odpowiednio wysokich środków finansowych przeznaczanych na tę kwestię. Zaniedbane drogi w biedniejszych regionach jeszcze długo nie zostaną poprawione, gdyż zwyczajnie brakuje na to funduszy. Dzięki dofinansowaniom z Unii Europejskiej w niektórych miejscowościach już trwają prace nad polepszaniem jakości szos, ale to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli po niezbyt zadbanej drodze poruszają się samochody, jest ona systematycznie niszczona aż do stanu kompletnej bezużyteczności. Oczywiście proces ten trwa dość długo, ale bez porządnego remontu nie da się go zatrzymać. Najbardziej „obciążające” dla jakości nawierzchni są duże, załadowane towarem ciężarówki, pojazdy dostawcze, itd. Pomóc może zmniejszanie możliwego wjazdu na taką drogę do pewnej wagi samochodu, stosuje się również objazdy, żeby część ruchu odbywała się poza uszkodzonym odcinkiem tras.

Comments are closed.