Motoryzacja online

ciekawy portal tematyczny!

05
wrz

Samochód krajowy czy sprowadzany?

Samochód krajowy czy sprowadzany?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej możliwość sprowadzania aut stała się jeszcze bardziej realna i łatwa. Na pewno rynek aut z zagranicy kwitnie i pozwala na szeroki wybór, ale czy nie lepszy byłby polski pewniak?

Fani aut sprowadzanych od razu powiedzą, że są zdecydowanie lepsze. Według nich te z Niemiec nie są nawet uszkodzone, ponieważ niemieckie drogi nie mogą równać się z polskimi. Fani samochodów krajowych odpowiedzą, że wcale nie ma takiej pewności co do wypadkowości samochodu. Zarówno jedni jak i drudzy mają rację.

Bardzo często kupując samochód w Niemczech czy też w zupełnie innym kraju możemy spotkać się z zatajonymi przez sprzedawcę wadami auta. Nie jest to tylko wypadkowość, ale bardzo często błahe i może nieistotne szczegóły. Krajowi sprzedawcy nie mają jak tak łatwo ukryć pewnych rzeczy, ponieważ do samochodu muszą dołączyć jasną historię techniczno-serwisową. Postęp techniczny zapewnia jednak co raz to nowsze możliwości sprawdzania aut  zagranicy. Powstają nowe bazy, które zbierają informacje na temat przebiegu samochodu i badań technicznych. Jest to ogromne ułatwienie dla osób zainteresowanych kupnem samochodu za granicą. Jak z każdą taką bazą istnieje też jej czarna strona. Tworzą się specjalne fora, na których ogłaszają się ludzie, którzy sprawdzą samochód. Bardzo często oferują darmowe usługi, ale zdarzają się tez tacy, którzy żądają opłaty. Nie ufajmy im w 100%, bardzo często są to ludzie podstawieni, którym zależy na sprzedaży danego samochodu, ponieważ dostaną za to prowizję od sprzedawcy.

Podobne wpisy:

Comments are closed.