Motoryzacja online

ciekawy portal tematyczny!

04
wrz

Samochód przed zimą

Samochód przed zimą
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (8)Dla kierowców różnych pojazdów najtrudniejszą porą roku jest zdecydowanie zima. Utrudnione poruszanie się po drogach, konieczność zabezpieczenia auta przed mrozem czy też regularne odśnieżanie zarówno pojazdu, jak i jego otoczenia, są bardzo męczące. Odpowiednie przygotowanie się do zimy pomaga łatwiej znieść szereg przeciwności, jakie powstają w związku z obniżeniem się temperatur i pojawieniem nieraz intensywnych opadów.
Lokum dla samochodu
Pojazd, gdy zrobi się zimno, nie może stać pod gołym niebem. Mikrouszkodzenia karoserii i zamarzanie szyb to tylko jeden z powodów, dla których lepiej zbudować solidny garaż lub wynająć jakieś gotowe pomieszczenie, w którym będzie można taki urządzić. Dość poważną „zmorą” kierowców są poranne trudności z uruchomieniem silnika, związane właśnie z niską temperaturą. Wiedząc, że mroźne noce mogą wywołać taki efekt, trzeba koniecznie odpowiednio zabezpieczać samochód. Jeśli nie może stać w garażu lub wewnątrz garażu jest zbyt zimno, stosuje się specjalne plandeki ochronne i stosuje środki konserwujące.
Bezpieczeństwo na drodze
Specyfika zimowej pogody nierzadko powoduje multum kłopotów na drodze. Dzień jest krótszy, więc idealne warunki oświetleniowe przypadają jedynie na kilka godzin. Przez pozostały czas widoczność jest słabsza i łatwiej przez to o wypadek. Częste opady, podwyższona wilgotność powietrza, a także powstawanie na jezdni gołoledzi, szadzi itd są również poważnymi utrudnieniami. Niezbędne są odpowiednie opony, które zmieniamy przed zimą, żeby uniknąć efektu tzw. zaskoczenia przez tę porę roku.

Comments are closed.