Imprezy-Historyczne.pl

Organizacja eventów

DJ’ej czy zespół muzyczny na wesele?

Organizując ślub a potem wielkie huczne wesele zastanawiamy się co wybraćDJ czy zespół muzyczny? Nie ma wesela bez muzyki. Jak dopasować muzykę do gości, czy muzykę klasyczną czy disco-polo? Wiadomo wszystko zależy od pary młodej to ich uroczystość to oni powinni być zadowoleni.

Zespół muzyczny

Muzyka grana na żywo, bardzo zbliżona do wesel organizowanych kiedyś. Repertuary dopasowane większość gości. Rytmy porywające do tańca z reguły są to polskie piosenki i disco-polo. Zespół angażuje gości do zabawy, spala więzi rodzinne. Możemy wynająć zwykłych grajków lub wokalistę disco-polo to już na większą kieszeń. Muzycy organizują konkursy dla gości. Muzycy zespołu zazwyczaj więcej kasują za granie na polskim weselichu niż dj – przykładowe ceny w zależności od województwa podawał ostatnio portal informacyjny www.sensacja.pl.

DJ na weselu

DJ puszcza muzykę ze sprzętu nie ma instrumentów na żywo. Jedyny plus, że repertuarów ma bardzo dużo. Dj nienawiąże takiego kontaktu co zespół muzyczny. Repertuary, które puszcza dj mogą być różne lata 80,90 po elektronikę czy disco-polo. DJ skasuje o wiele mniej niż zespół.

Najlepiej przed wyborem zespołu muzycznego czy DJ ustal budżet ile byś chciał wydać na wesele. Ustalcie liczbę gości, duże ma to znaczenie ponieważ na dużych weselach gra zespół a na małych z reguły DJ. Jaki styl wesela aranżujesz, w jakim klimacie ma być wesele. Pamiętaj, że na weselu są starsi i młodzi goście to orkiestra czy dj powinni grać utwory różnorodne.

Zanim wybierzesz zespół muzyczny czy DJ to przed wyborem przejrzyj ich repertuary w udostępnionych przez nich materiały. Sprawdź opinie zawartą na ich temat w internecie a najlepsza opinią jest opinia pantoflowa. Znajomi, którzy już brali udział w weselu na którym grali Dj czy zespół jest najlepszą opinią.