Imprezy-Historyczne.pl

Organizacja eventów

Jak ustalić motyw przewodni wesela?

Jaki motyw?

Każde wesele powinno mieć swój określony motyw przewodni. Ustalenie go jest zresztą bardzo pomocne. Bez motywu można bowiem przeglądać dekoracje ślubne bez końca i dobierać je "na chybił trafił", co zwykle kończy się klęską i totalnym chaosem. Para młoda powinna natomiast wykorzystać tę okazję do zaprezentowania innym swojego charakteru, upodobań i ogólnego gustu. Nie wszystkie wesela muszą wyglądać tak samo. Uroczystości ślubne nie zawsze są imprezami organizowanymi z wielką pompą, które symbolizują głównie przepych i zamiłowanie do tandetnych plastikowych wyrobów. Ślub może być równie dobrze przyjęciem skromnym i z klasą, na miarę eleganckiej uroczystości. Para młoda sama musi jednak zadecydować, w którym kierunku chce pójść i jaka stylistyka do niej przemawia.

Sylwester w domu też może być wystrzałowy!

Co Was łączy?

Jak zatem wybrać ten idealny motyw przewodni dla ślubu i wesela? Para młoda powinna tutaj zastanowić się nad tym, czy przypadkiem nie istnieją takie rzeczy, zainteresowania czy nawet kolory, które ją ze sobą łączą. Niemalże w każdym związku da się coś takiego znaleźć. Niektóre pary łączy chociażby zamiłowanie do natury. W takim wypadku dobrym pomysłem będzie związanie uroczystości ze stylem boho, który właśnie doskonale obrazuje miłość do świata i tego, co naturalne oraz swobodne. Czasem jest jednak tak, że dwójce partnerów podobają się zupełnie inne dekoracje weselne. Mężczyzna chciałby, by wesele przypominało tradycyjną polską huczną imprezę, podczas gdy jego partnerka akurat teraz zachwyciła się minimalizmem i wolałaby zrezygnować z przepychu, tworząc skromną uroczystość. Co wtedy? Jest to doskonały sprawdzian związku. Bo w związkach trzeba nieraz pójść na pewne kompromisy. To bardzo ważne, aby para od razu zaczęła się tego uczyć. Nawet zróżnicowane upodobania można ze sobą jakoś sprytnie połączyć – wystarczy tylko chcieć i się o to postarać.

Podobne dekoracje ślubne powinny zagościć zarówno w kościele, jak i na sali weselnej. Te dwa miejsca mają do siebie pasować. Nie należy więc stosować w nich dwóch różnych motywów przewodnich, bo nie ma to żadnego sensu.

1 komentarz

Dodaj komentarz